Загальна інформаційна листівка від Irish Refugee Council

Оренда, готелі, притулок біженців.
Відповісти
ie4ua_admin
Site Admin
Повідомлень: 25
З нами з: 07 листопада 2022, 22:25

Загальна інформаційна листівка від Irish Refugee Council

Повідомлення ie4ua_admin »

Інформаційний додаток про Україну (оновлено 7 березеня 2022)

У цьому додатку подано інформацію про ситуацію в Україні після російського вторгнення.
Додаток намагається відповісти на запитання, які можуть виникнути у людей. Він буде
часто оновлюватися, будь ласка, перевіряйте регуляно оновлення.

Я українець/українка, чи потрібна мені віза для поїздки в Ірландію?

25 лютого 2022 уряд Ірландії скасував вимогу щодо потреби українцям мати візу для
в'їзду на територію Ірландії. В Уряді заявили, що люди, які розглядають можливість
виїзду з України та подорожі до Ірландії, можуть приїжджати до Ірландії без візи. Уряд
заявив, що ті, хто подорожує до Ірландії без візи протягом цього періоду, матимуть 90
днів після прибуття, щоб yрегулювати своє становище. Ця позиція буде постійно
переглядатися, а її вплив буде ретельно відстежуватися. Цю заяву можна знайти тут.

Я українець, aле нe маю пaспoртa?

Ми отримали запити від українців, які не мають паспорта. Для перетину кордону
зазвичай потрібен паспорт. Ми звернулися до уряду Ірландії, щоб запитати, яка їхня
позиція щодо людей у цій ситуації. У розділі 11 Закону про імміграцію 2004 року
зазначено, що: «Кожна особа (крім особи віком до 16 років), що приземляється в державі,
повинна мати дійсний паспорт або інший еквівалентний документ, виданий органом
влади або від його імені, визнаний урядом, який встановлює його особу та
національність на задоволеність офіцера імміграційної служби. Виходячи з цього,
дитина до 16 років, яка не має паспорта, може в'їхати в Ірландію. Важливо, щоб батьки
дитини встановити особу дитини та той факт, що вона є батьком дитини.

Інформаційні додатки уряду Ірландії зазначають зазна, що всі імміграційні служби та
авіакомпанії повинні бути задоволені посвідченням особи, яка перетинає на кордон. Але
у ньому стверджується, що «буде застосовано прагматичний та гуманний підхід із
збереженням належного імміграційного контролю та контролю безпеки».

Авіакомпаній попросили приймати видані урядом документи, що посвідчують особу, які
зазвичай не прийнятні для міжнародних поїздок, замість національного паспорта:
зокрема, національні посвідчення особи, свідоцтва про народження, внутрішні
паспорти та паспорти, термін дії яких закінчився.

Я проживав в Україні, але не українець?

На жаль, ми розуміємо, що заява ірландського уряду стосується лише громадян України.
Ми отримуємо запити від людей, які не є українцями, але проживали в Україні. Ми
намагаємося розібратися в їхній ситуації. На даний момент ми розуміємо, що заява
уряду Ірландії стосується лише громадян України.
Як подати заяву про надання притулку в Ірландії?
Ви можете подати заяву на Міжнародний захист в Ірландії, якщо ви приїхали до Ірландії,
щоб уникнути переслідувань у своїй власній країні. Більшість людей звертаються за
міжнародним захистом, при в’їзді до Ірландії. Це називається проханням притулку. Ви
також можете подати заявку, якщо ви вже перебуваєте в Ірландії, і ви можете подати
заявку пізніше після прибуття. Ви можете подати заяву на місці в’їзду до Ірландії
(аеропорт або поромний порт) або пізніше в Офісі по Міжнародному Захисту (International
Protection Office) в Дубліні.

Як зазначено нижче, ми рекомендуємо вам отримати юридичну консультацію, перш ніж
звертатися за захистом. Можливо, немає необхідності звертатися за міжнародним
захистом, оскільки ви матимете право на Тимчасовий Захист.


Чи потрібно отримати юридичну консультацію перед поданням прохання про
надання ритулку?


Так, якщо можливо, ви повинні отримати юридичну консультацію, перш ніж звертатися за
міжнародним захистом. Ми можемо допомогти в цьому.

Що робити, якщо я проїхав через іншу країну ЄС на шляху до Ірландії?

Третій Дублінський Регламент є механізмом визначення того, яка країна Європейського
Союзу відповідає за розгляд заяви про міжнародний захист.
Якщо ви подаєте заяву нa міжнародний захист, ви проведете початкову співбесіду з
офіцером з міжнародного захисту, щоб встановити головні деталі вашої ситуації та
ознайомити вас з вашими правами.

Ваша справа також може бути розглянута відповідно до Третього Дублінського
Регламенту, щоб з’ясувати, чи слід її передати в іншу країну ЄC. Ваш випадок може бути
таким, що Ірландія попросить іншу країну ЄС взяти на себе відповідальність за вашу
заявку. Прикладами цього можуть бути випадки, коли інша країна видала вам візу або
дозвіл на роботу, або якщо ви незаконно перетнули кордон іншої ЄC країни, перш ніж
подати заяву на міжнародний захист в Ірландії (наприклад, ви в’їхали в Ірландію рейсом
з Польщі чи Угорщини).

Однак можливо, що Ірландія не буде просити іншу країну (наприклад, Польщу чи
Угорщину) взяти на себе відповідальність. Адвокат або працівник який вестиме вашу
справу також може попросити це від вашого імені. Стаття 17 Дублінського Регламенту
стверджує, що кожна держава член ЄC може прийняти рішення розглянути подану заяву
про міжнародний захист, навіть якщо такий розгляд не є її обов’язком відповідно до
критеріїв, викладених у цьому Регламенті. Враховуючи ситуацію, ми сподіваємося, що
Ірландія зробить це.

Моя родина не може виїхати з України, що мені робити?

Нам відомо, що український уряд заборонив чоловікам покидати Україну через
необхідність воювати. Рекомендуємо вам переглянути українські джерела новин, щоб
знайти детальнішу інформацію.

Що таке директива про Тимчасовий Захист?

Тимчасовий Захист є винятковим заходом для забезпечення негайного та тимчасового
захисту переміщеним особам з країн, що не входять до Європейського Союзу, і тим, хто
не може повернутися до країни їхнього походження.

Міністр Хелен Макенті заявила через Twitter 1 березня, що вона підтримує застосування
цієї Директиви. Деректива входить в дію, коли існує ризик того, що стандартна система
надання притулку не може впоратися з попитом, пов’язаним із масовим припливом заяв і
ризикує негативно вплинути на обробку заяв.
Європейський Союз ввів у дію цю Директиву (оновлено 3 березня).
Міністр Макенті сказала, що якщо буде тимчасовий захист застосовується, «замість того,
щоб подавати заяву на міжнародний захист, ті, хто прибуває, натомість отримають
доступ до спрощеного процесу для отримання дозволу на тимчасове проживання на 1 рік
спочатку, який може бути продовжений на додаткові періоди, потенційно до трьох років.
Дозвіл забезпечить негайне право доступу до ринку праці, житла, соціального
забезпечення, охорони здоров’я, освіти, навчання та інших видів підтримки. Це не
позбавить цих осіб права звертатися за міжнародним захистом.»

Що мені робити, коли я прибув до Ірландії?

Як зазначалося вище, українці мають 90 днів, щоб «урегулювати» свій статус в Ірландії.
Ми рекомендуємо людям отримати юридичну консультацію, перш ніж подавати заяву про
надання притулку. Якщо вам потрібне житло чи інша підтримка, зв’яжіться з нами.

У мене є житло, яке я хотів би запропонувати українським біженцям?

Зараз ми зосереджуємось на тому, щоб дати поради та інформацію людям, які
намагаються виїхати з України. Якщо ви зацікавлені в тому, щоб запропонувати житло,
будь ласка, заповніть цю коротку форму, щоб ми могли скласти список пропозицій житла.
Будь ласка, зверніть увагу, що ми може не зможемо прийняти пропозицію щодо
розміщення, і заповнення цієї форми не є гарантією того, що ваша пропозиція буде
розглянута.
Ми невелика організація з постійними та широкими зобов’язаннями щодо всіх людей, які
подають заяву про надання притулку, і через кількість дуже щедрих пропозицій, які ми
отримали, ми може не зможемо відповісти вам окремо. Будь ласка, зв’яжіться з
community@irishrefugeecouncil.ie, якщо у вас виникли запитання.

https://www.irishrefugeecouncil.ie
Відповісти

Повернутись до “Житло в Ірландії”