Імміграція

Скільки українців вже знайшли прихисток в Ірландії та чи приймають біженців зараз

Ми зібрали для вас корисну інформацію про людей які сюди переїхали, допомогу та житло для них. Відповімо і на питання чи відкриті двері для українців тут зараз.

Ірландія стала однією з перших країн, яка підтримали українців з часу початку повномасштабної війни. Щодня тут піклуються про тих, хто втратив власний дім.

Отож, за понад дев’ять місяців війни, яку розпочала росія в Украіні, свої домівки вимушено покинули не тисячі, а навіть мільйони українців. За даними ООН,  у країни ЄС виїхало майже 9 млн осіб.

Якщо говорити про Ірландію, яку беззаперечно можна назвати однією з найгостинніших країн, то цікаво, що загальна кількість населення тут близько 5 млн. осіб. Тобто майже вдвічі менше людей, аніж покинуло Україну за час війни. У березні тут готувались прийняти 20 тисяч українців, уже в квітні 40 тисяч. Станом на 1 грудня, за даними ООН,  вимушений притулок тут отримали понад 64 тисячі осіб. Співвідношення переселенців до чисельності населення і справді вражає.

Основним питаннями, які задають собі люди, що вирушають в ту чи іншу країну, є наявність житла та роботи. І якщо з останнім проблем мало б не виникнути, то ще до початку війни в Україні,  Ірландія перебувала на піку житлової кризи. З напливом переселенців ситуація загострилась.

Як повідомляє видання Irish Examiner, близько 75% українських біженців, які прибувають до країни, потребують розміщення від держави. Наразі уряд шукає варіанти як допомогти переселенцям з України: йдеться про будівництво модульних будинків. Проте їх зведення може бути завершеним лише у 2023 році. 

Про те, що в Ірландії більше немає державних приміщень для українських біженців уряд заявляв ще у липні. Вже тоді люди, які приїхали в Ірландію були змушені ночувати  в аеропорту. Про це розповідали ірландські журналісти на сторінках видання “The Mayor”. 

Свої кордони Ірландія остаточно не закрила, проте у жовтні уряд оголосив, що більше не зможе гарантувати проживання для всіх українців, які прибувають до країни, оскільки центри обробки переповнені, а також варіанти екстреного притулку.

Однією з останніх позитивних новин, яка дає шанс таки емігрувати українцям в Ірландію, стало те, що місцева влада в столиці Ірландії місті Дублін орендарям, що можуть забезпечити житлом українців. 

І на завершення портал «Ірландія для українців» ділиться  з вами посиланням на офіційне джерело, де зібрана уся інформація про тимчасовий прихисток в Ірландії. Хто може отримати тимчасовий прихисток, як отримати фінансову підтримку та куди звернутись за допомогою дивіться тут.

Возможно вам будет интересно...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button